Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek - stosujemy wypełnianie preparatami zawierającymi kwas hialuronowy. Są one oceniane jako najbardziej bezpieczne. Ich okres utrzymywania w skórze to kilka-kilkanaście miesięcy. Wówczas zabieg należy powtórzyć.
Kwas hialuronowy to substancja występująca w organizmie ludzkim, która magazynuje wodę, nawilża, poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry i powstania zmarszczek. Kwas hialuronowy stosowany do wygładzania zmarszczek ma postać krystalicznego bardzo plastycznego żelu, działając od wewnątrz poprawia gęstość i elastyczność skóry.

Zastosowania
Korekcja:
  • bruzdy nosowo-wargowe
  • zmarszczki gładzizny (między brwiami)
  • opadnięte kąciki ust
  • korekta rynienki górnej wargi
  • zmarszczki nad górną wargą tzw. "śmiechowe"

Wypełniacze podaje się za pomocą bardzo cieniutkiej igiełki pod lub śródskórnie wzdłuż zmarszczki powodując jej wypełnienie. W celu zmniejszenia bólu stosuje się znieczulenie miejscowe za pomocą kremu znieczulającego, nakładanego na około 40 minut przed zabiegiem pod okluzją. Zabieg nie wymaga próby uczuleniowej. Po iniekcji igłą mogą występować drobne siniaki, obrzęk czy zaczerwienienie, które ustępuje do kilku dni.